رستوران نصرت استانبول

معرفی:صاحب Nusr-Et Restaurant ، نصرت گوکچه است که کار خود را در 14 سالگی از شستن ظرف در رستوران شروع کرده است . در سال 2010 اولین رستوران نصرت شروع به کار کرد و تا سال 2018 ، موفق به افتتاح 8 رستوران زنجیره‌ای به نام Nusr-Et شده است . ابتدا شعبه های این رستوران در آنکارا ، بدروم و مارماریس مشغول به کار شدند و اولین شعبه رستوران نصرت در استانبول ، در سال 2017 و در محله اتیلر و خیابان اتیلر نیسپتیه افتتاح شد.این رستوران شهرت جهانی خود را از استیک های بینظیرش دارد.نحوه نمک پاشیدن نصرت گوکچه به ورزش نیز کشیده شده و برخی از ورزشکاران از آن به عنوان شادی پس از گل استفاده می‌کنند.آخرین حرکت وی پس از برش دادن تکه بزرگ گوشت این است که آرنجش را خم کرده و با حالتی شبیه بلند شدن مار کبرا، دانه های نمک را روی دستش غلتانده و روی گوش می پاشد.

رستوران نصرت استانبول

منو رستوران:منوی غذایی این رستوران محدود به استیک نیست . در رستوران نصرت انواع سالاد ، انواع پیش غذا ، برگرها ، خوراک گوشت ، ماهی ، مرغ ، فیله گوشت گاو  ، گوشت بره ، چاشنی‌های متنوع ، سوسیس ترکی ، دسرها و نوشیدنی ها سرو می شود.مسافرین تور ترکیه با توجه به منو میتوانند غذای مورد علاقه خود را در این رستوران لوکس انتخاب کنند.

رستوران نصرت استانبول

ساعت کاری:رستوران نصرت هر روزه از ساعت 12 ظهر تا 12 شب باز میباشد.

رستوران نصرت استانبول

موقعیت مکانی:ترکیه-استانبول-بشیکتاش-جاده ی نیسپتیه-محله اتیلر

رستوران نصرت استانبول

پیشنهاد ما:خانه استیک نصرت از زمانی که شروع به کار نمود جز اولین و بهترین انتخاب ها برای علاقه مندان به غذا های گوشتی بوده است. این رستوران هم چنان در ارائه غذا های مجلل به یکه تاز بودن ادامه می دهد.از این رو مسافرینی که به استانبول سفر میکنند میتوانند رفتن به این رستوران را جزء اولویت های سفر خود را قرار دهند و از لذیذ ترین غذا ها نوش جان کنند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید